Vivino, een app die wijnen beoordeelt, heeft bij een nieuwe investeringsronde 25 miljoen dollar ontvangen. De investering heeft Vivino voornamelijk te danken aan het fonds SCP Neptune International, onder leiding van directeur Christophe Navarre van Moët Hennessy, de drankafdeling van luxegigant LVMH. Gebruikers van iOS- en Androidapparaten kunnen met de app een foto maken van het label van een wijnfles, waarna Vivino de wijn beoordeelt en vergelijkt met andere wijnen. De app beroept zich daarbij op een community van ruim 13 miljoen wijnliefhebbers. Naast het vinden van wijnbeoordelingen laat Vivino gebruikers ook de database doorzoeken waardoor zij via de app kunnen achterhalen waar zij een bepaalde wijnsoort kunnen kopen. Momenteel heeft Vivino 13 miljoen gebruikers, maar het bedrijf zegt ernaar te streven om dit aantal eind dit jaar te hebben verhoogd naar 25 miljoen.
Na onze wijnreis naar het zonnige Alentejo - waar we het bijzondere wijnhuis Esporão hebben bezocht - waren we meteen verkocht. We kregen een mooie rondleiding door de kelders, waar liefde de voor het product en de passie duidelijk voelbaar zijn. Wat vooral indruk maakte, is hoe bewust ze hier werken: volledig biologisch en met veel respect voor natuur en omgeving.
Deze zaterdagmiddag hebben we Nick Siersema van Jordan Wines te gast in onze winkel in Huizen. Nick zal tussen 14:00 en 17:00 uur een zeer interessante greep uit het assortiment van dit Zuid-Afrikaanse wijnhuis laten proeven.
Soms proef je een wijn waarvan je direct denkt: dit klopt gewoon. Dat hadden wij met de wijnen van Bodega Matsu. En dus hebben we direct besloten: deze móeten in het assortiment. Bodega Matsu komt uit het ruige Toro, een wijngebied dat bekend staat om zijn krachtige, geconcentreerde rode wijnen.