De eerste Prix du Château Maestricht is op indrukwekkende wijze gedomineerd door de wijnen van de Apostelhoeve. Tijdens het evenement op het Vrijthof waar een kleine 20 wijndomeinen uit de regio hun wijnen presenteerden kreeg Mathieu Hulst van het wijndomein gelegen op de Louwberg de eerste drie plaatsen toegewezen. De vierde plek ging naar een wijn van domein Martinus uit Vijlen. De wijnpluk van de afgelopen oogst heeft Mathieu Hulst wat rugklachten opgeleverd. Vlak voor de bekendmaking van de eerste prijsuitreiking van de Prix du Château Maestricht zegt hij nog grappend dat de prijzen voor anderen zijn omdat hij moeite zal hebben het podium te betreden. Vijf minuten later staat hij met een flinke lach naast wethouder John Aarts en Jan van Linssum van GaultMillau. De Apostelhoeve Pinot Gris Barrique 2011 is door een professionele jury, waaronder vele topkoks, tot de beste streekwijn uitgeroepen.
De eerste proeverijen van Bordeaux 2024 geven een duidelijk beeld: deze jaargang is gemiddeld minder sterk dan de meeste recente jaren. De kwaliteit wordt vaak vergeleken met 2021, wat betekent dat de prijs doorslaggevend zal zijn voor de koopwaardigheid. Hoewel er op topniveau enkele verrassend geslaagde wijnen zijn gemaakt, geldt in brede zin: alleen tegen de juiste prijs zijn deze wijnen interessant. Bordeaux 2024 vraagt dus om scherpe selectie.
“Heb je nog iets nieuws ontdekt?” – een vraag die we regelmatig krijgen. En eerlijk is eerlijk: in de wijnwereld valt er altijd wat te ontdekken, maar écht vernieuwend is het niet altijd. Daarom zijn we extra enthousiast als we stuiten op een 'slapend' wijngebied waar ineens iets spannends gebeurt. Zoals in Madiran.
Koningsdag valt dit jaar op zaterdag 26 april. Een perfecte dag voor oranje feestjes, vrijmarkten en borrels! Maar let op: onze winkels zijn op Koningsdag gesloten. En omdat zondag 27 april ook een sluitingsdag is, kun je pas maandag weer bij ons terecht.