Door een zeer koud voorjaar, ingerotte druiven en meeldauw op de druiven zal 2016 de boeken in gaan als meest dramatische champagne-jaar sinds 1956. Maar echt paniek is niet direct noodzakelijk. De wijnwebsite Decanter.com weet te vertellen dat verschillende champagnehuizen berichten op de sociale media verspreiden over de slechte kwaliteiten van het fruit dit jaar. Sommige boeren praten zelfs over een totale mislukking van de oogst van wel 70%. Totaal wordt gezegd dat er dit jaar maar 33% opbrengst zal zijn. Wat overigens niet betekent dat volgend jaar de mousserende wijn extreem veel duurder zal zijn. De champagnehuizen weten deze tekorten op te vangen door hun eigen reserve voorraad aan te spreken.
Als het eenmaal april is, dan kun je er echt niet meer omheen: de lente is begonnen! Alle bomen gaan bloeien en steeds vaker kun je lekker buiten een glas wijn drinken. Een heerlijke tijd, vinden wij. En hoewel wij ook in de winter gerust een fles rosé openmaken, is het ineens meer verantwoord om deze volwaardige lichtroze wijn in het openbaar te drinken. En wat is dat lekker!
San Gimignano is een dorpje in Toscane. Een uitzonderlijk dorpje kunnen we wel zeggen. Tussen het geweld van stevige rode wijnen zoals Chianti en Montepulciano maken ze hier vooral witte wijnen. En hele fijne, lieve, frisse witte wijnen zelfs. Van de Vernaccia-druif.
Vrijdag jl. hebben we enkel via een nieuwsflits per e-mail onze volledige allocatie Apostelhoeve Cuvée XII verkocht (nog echt maar 24 flesjes beschikbaar). Wat we er eigenlijk ook bij hadden moeten vertellen, is dat we dit jaar voor het eerst ook 60 flessen van de nieuwe mousserende wijn van De Apostelhoeve hebben mogen inkopen: Cuvée St. Pieter 2023.