Het overkwam Joe Lentini. Samen met tien vrienden ging hij eten bij een steakrestaurant in de Amerikaanse staat New Jersey. Lentini is geen drinker, maar om het etentje een feestelijk tintje te geven, besluiten zijn vrienden een fles wijn te bestellen, schrijft NJ.com. Hij mag de fles kiezen. "Ik vroeg of de serveerster iets fatsoenlijks kon aanraden, omdat ik geen verstand heb van wijnen. Ze wees naar een wijn op het menu. Ik had mijn bril niet bij me en vroeg: hoeveel kost-ie? Ze antwoordde thirty-seven fifty (zevenendertig-vijftig), 37,50 dollar (30 euro) dus. Ik overlegde over de prijs met de groep en dat vonden we ok. De wijn was prima; niet goed, ook niet slecht." Het gezelschap had een fijne avond en toen het bestelde eten en drinken op was, vroegen ze om de rekening. Toen kreeg Lentini 'een hartverzakking': de totale rekening was 4700,61 dollar. De fles wijn - Screaming Eagle, Oakville 2011 - kostte 3750 dollar en was de één na duurste fles op het menu. "Dat verwacht je toch niet in een restaurant?", zegt Marcia, de vrouw van Lentini.
Sommige wijnen komen en gaan. Andere worden onderdeel van het DNA van je bedrijf. SKAAP Sauvignon Blanc hoort inmiddels echt bij Siersma Wijnadvies. We werken al jaren met deze bijzondere Zuid-Afrikaanse wijn en sinds 2016 zijn we zelfs mede-eigenaar van SKAAP Wines. Misschien zijn we dus een beetje bevooroordeeld.
Champagne kennen we als fris, elegant en relatief licht in alcohol. Meestal staat er zo’n 12% op het etiket. Maar de oogst van 2026 zet de Champagnestreek voor een bijzonder probleem: de druiven zijn zó rijp dat op sommige plekken potentiële alcoholpercentages van 14 en zelfs 15% zijn gemeten. Dat is voor Champagne ongekend hoog.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.