De eerste diepzee-wijnkelder opent in 2013. Hij is van Frank Labeyrie, Château du Coureau in Cadillac, Côtes de Bordeaux. De kelder ligt op 1000 meter diepte, zo’n 150 meter uit de Atlantische kust. Als naam is gekozen: Vin Mille lieu Sous les Mers, een variant op het boek van Jules Vernes: Twintigduizend mijl onder zee. Labeyrie gelooft dat de constante zeewater-temperatuur op deze diepte, de afwezigheid van zuurstof en het ontbreken van licht ertoe bijdragen dat de wijn langzaam oudert. Daardoor blijft wijn langer z’n fruit en aroma’s houden. De wijnboer heeft al 10.000 flessen van z’n eigen wijn in de zee laten zakken. Om precies te zijn in de Arcachon Baai, op 5 meter diepte. Maar hij is er zeker van dat de wijn er beter op wordt naarmate de bewaardiepte toeneemt. De wijn rust in verstevigde stalen dozen, die meer dan een ton druk per kubieke meter kunnen weerstaan. Ze zijn uitgerust met camera’s en locatie=signaal. Fles, kurk en capsule zijn met was bedekt. De flessen blijven er maximaal 10 jaar liggen. Tussendoor wordt de wijn om de twee jaar geproefd. De opslag kost zo’n 15 euro per fles per jaar. Labeyrie werkt voor dit project samen met Jifmar Offshore Services. Dat bedrijf verricht de periodieke research-activiteiten en levert de boten en robots om de flessen in zee te leggen en boven te halen. Bron: Decanter
Deze week nemen we Robuust op vanuit een prachtige omgeving: het wijngebied Rheinhessen in Duitsland. Niet zomaar een trip, maar een bezoek aan het stagebedrijf van Mart – onze mentor bij het maken van onze eigen wijn.
Deze zaterdag is het zover: de Grote Rosé Dag 2025!
Tussen 14:00 en 17:00 uur kun je in beide winkels maar liefst 8 van onze favoriete rosé’s komen proeven. En het wordt nog beter: ze zijn die dag ook nog eens met mooie kortingen te koop. We zouden hier natuurlijk een heel verhaal van kunnen maken, maar eerlijk is eerlijk — in die eerste alinea staat eigenlijk alles wat je moet weten. Dus al te veel extra tekst zou een beetje zonde van je tijd zijn.
Misschien heb je het al eens voorbij horen komen: we zijn bezig met het maken van onze eigen wijn. En niet ergens ver weg in Frankrijk of Italië, maar gewoon in Twente! Wat begon als een nieuwsgierige zoektocht langs Nederlandse wijnbedrijven, groeide uit tot een serieus project.