Stormen, vorst en droogte hebben de laagste wijnproductie in 60 jaar tijd veroorzaakt, meldt het FD. Deze weersomstandigheden hebben in 2017 voor 20% lagere opbrengsten gezorgd in Frankrijk, Italie en Spanje dan in 2016.
OIV
Dit blijkt uit cijfers die het Office International de la Vigne et du Vin (OIV) in Parijs dinsdag heeft vrijgegeven. De wijnproductie bedroeg volgens de internationale wijnorganisatie 250 miljoen hectoliter in 2017. Dat was 8,6% minder dan in 2016 en het laagste peil sinds 1957, toen er wereldwijd slechts 174 miljoen hectoliter werd gemaakt.
Een hectoliter is 100 liter en die hoeveelheid is genoeg voor 133 standaardflessen van 75 centiliter.
De eerste proeverijen van Bordeaux 2024 geven een duidelijk beeld: deze jaargang is gemiddeld minder sterk dan de meeste recente jaren. De kwaliteit wordt vaak vergeleken met 2021, wat betekent dat de prijs doorslaggevend zal zijn voor de koopwaardigheid. Hoewel er op topniveau enkele verrassend geslaagde wijnen zijn gemaakt, geldt in brede zin: alleen tegen de juiste prijs zijn deze wijnen interessant. Bordeaux 2024 vraagt dus om scherpe selectie.
“Heb je nog iets nieuws ontdekt?” – een vraag die we regelmatig krijgen. En eerlijk is eerlijk: in de wijnwereld valt er altijd wat te ontdekken, maar écht vernieuwend is het niet altijd. Daarom zijn we extra enthousiast als we stuiten op een 'slapend' wijngebied waar ineens iets spannends gebeurt. Zoals in Madiran.
Koningsdag valt dit jaar op zaterdag 26 april. Een perfecte dag voor oranje feestjes, vrijmarkten en borrels! Maar let op: onze winkels zijn op Koningsdag gesloten. En omdat zondag 27 april ook een sluitingsdag is, kun je pas maandag weer bij ons terecht.