Nog even en het is juli! En dat is de maand dat LUUX Diner weer plaats gaat vinden. LUUX Dineren is een unieke samenwerking tussen Arjan Dijkman Food & Wine en Siersma Wijnadvies. Door de krachten te bundelen creëren wij een paar keer per jaar een pop-up restaurant ergens in Huizen en omgeving.
Er is nog plek
Voor de editie van juli hebben we een vrijdagavond, zaterdagavond en een zondagmiddag! Er is nog plek dus reserveer snel uw tafel en wees verzekerd van een culinair hoogstandje in de maand juli!
Reserveren
Reserveren kan snel en makkelijk via de website van LUUX Dineren.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.