Hans Melissen mogen wij toch wel een 'vriend van Siersma Wijnadvies' noemen. Al 10 jaar lang is deze bevlogen wijnschrijver bij alle mooie momenten aanwezig geweest. Daarom mag hij natuurlijk ook niet ontbreken tijdens de grootste proeverij ooit die we organiseren! Hans heeft net een nieuw boek geschreven samen met Thérèse Boer: Met Liefde Geschonken. Op de wijnproeverij: 10 Jaar Wijnadvies zal hij aanwezig zijn om zijn nieuwste boek te signeren en natuurlijk ook te verkopen.
Sommige wijnen komen en gaan. Andere worden onderdeel van het DNA van je bedrijf. SKAAP Sauvignon Blanc hoort inmiddels echt bij Siersma Wijnadvies. We werken al jaren met deze bijzondere Zuid-Afrikaanse wijn en sinds 2016 zijn we zelfs mede-eigenaar van SKAAP Wines. Misschien zijn we dus een beetje bevooroordeeld.
Champagne kennen we als fris, elegant en relatief licht in alcohol. Meestal staat er zo’n 12% op het etiket. Maar de oogst van 2026 zet de Champagnestreek voor een bijzonder probleem: de druiven zijn zó rijp dat op sommige plekken potentiële alcoholpercentages van 14 en zelfs 15% zijn gemeten. Dat is voor Champagne ongekend hoog.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.