De eerste berichtgevingen van de wijnoogst 2015 in Frankrijk komen via de bekende Sociale Media en ouderwetse telefoonverbinding tot ons. En we kunnen alvast verklappen: Die berichtgeving is zeer rooskleurig! De verwachtingen voor de wijnoogst in Frankrijk zien er dit jaar beter uit dan in de voorgaande jaren. Het verwachtte volume is ongeveer 1% minder dan vorig jaar, maar ligt wel ruimschoots boven het langjarig gemiddelde. De lichte daling in het volume ten opzichte van het vorige jaar heeft te maken met de droogte en de hittegolf waar Frankrijk mee te kampen heeft gehad. Door de droogte hebben de druiven ‘waterstress’ gehad waardoor er kleinere besjes zijn ontstaan en daardoor minder volume. Kwalitatief zijn de voorspellingen erg goed. In sommige regio’s is de oogst al begonnen en daarmee de vroegste oogst van de afgelopen 50 jaar. In andere regio’s kunnen de komende weken nog bepalend zijn voor de uiteindelijke oogst.
Deze zomer waren wij in Chianti en het voelde alsof we de streek opnieuw ontdekten. Wat is het leven daar goed. Glooiende wijngaarden zover je kijkt, kleine dorpjes met de beste trattoria’s en natuurlijk heerlijke wijnen. Meestal rood en gemaakt van de altijd fijne Sangiovese.
Een heel jaar lang hebben we hiernaartoe gewerkt. Na onze zoektocht naar de mogelijkheid om een eigen wijngaard te starten, zijn we in 2025 zelf aan de slag gegaan in Twente. Het werd een avontuur vol uitdagingen, nieuwe ontdekkingen en vooral heel veel plezier. En vanaf vandaag kun je alles volgen op YouTube.
Rebottled geeft wijnflessen een nieuw leven. In plaats van ze weg te gooien veranderen zij gebruikte flessen in stijlvolle glazen, karaffen en woonaccessoires. Het resultaat is een unieke collectie die mooi is om te zien en ook nog eens goed is voor de wereld.