We hebben er een ‘te gek’ nieuw wijnhuis bij in het assortiment! Novacella, ookwel het klooster van Neustift genoemd. Dit is één van het meest noordelijkste wijnhuizen van heel Italië. De Abbazia di Novacella ligt ten noorden van Bressanone (Brixen) in Alto Adige (Südtirol). De monniken zijn hier al 850 jaar geleden begonnen met wijnmaken en dat maakt dit bedrijf één van de oudste wijnbedrijven ter wereld. Inmiddels laten de monniken het wijnmaken over aan specialisten en niet zonder resultaat: zo werd de wijnmaker, Celestino Lucin, in 2009 gekozen door Gambero Rosso als beste van Italië. Frisse, fruitige wijnen met diepgang en mineraliteit! We vinden in deze ‘uithoek’ niet de alledaagse druiven. Naast de wel bekende Sauvignon Blanc en Pinot Noir zien we hiero.a. Lagrein, Kerner en Moscato Gialla.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.