Siersma Wijnadvies bestaat 7,5 jaar! Dat is toch echt iets om te vieren. Dat gaan we doen op zondag 6 april tijdens de Grote Overzichtsproeverij: Ontdek het Onbekende. We hebben voor dit anderhalve lustrum een fantastische unieke locatie uitgezocht. Maar die houden we nog even geheim! Op deze zondagmiddag zullen wij een breed overzicht laten zien van ons assortiment. Natuurlijk zullen ook veel nieuwe wijnen op de proeftafel staan. Wijnboeren te gast Op dit ‘Wijnevent van 2014’ zullen ook een aantal toonaangevende wijnboeren uit Europa aanwezig zijn om hun wijnen te laten proeven en om alles over de wijnen te vertellen. Op dit moment hebben wij de volgende wijnmakers op de wine-up:
Aanstaande dinsdag is de winkel van Siersma Wijnadvies in Huizen een dag gesloten. Niet omdat we vrij nemen, maar omdat we met het complete team op studiereis gaan naar Portugal. En wie ons een beetje kent weet: als wij op onderzoek uitgaan, dan doen we dat grondig.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.
We hebben wel tien keer gekeken of de prijs wel klopte: €7,99 voor zó veel wijn zien we niet vaak. En ondanks het heerlijke lenteweer is dit écht een wijn voor nog wat koudere avonden. Portugal en prijs-kwaliteitverhouding zijn een goede combinatie. Geen prestige, geen opsmuk: gewoon hele goede wijn voor de juiste prijs. Eigenlijk precies waar Siersma Wijnadvies ook al 20 jaar voor staat.