HomeActueelPhilippine de Rothschild (80) overleden
Philippine de Rothschild (80) overleden
Nieuws
23 augustus 2014
Leestijd: 1 min
Philippine de Rothschild, een van de belangrijkste persoonlijkheden uit de wereld van de Bordeauxwijnen, is afgelopen nacht op 80-jarige leeftijd overleden. Dat werd bij haar familie vernomen. Samen met haar kinderen was de Rothschild eigenares van drie "grands crus classés", waaronder Château Mouton Rothschild. Barones de Rothschild was meerderheidsaandeelhouder van het familiebedrijf Baron Philippe de Rothschild, dat onder meer instaat voor de productie en de verkoop van de Mouton Cadet, de populairste Bordeauxwijn. Samen met haar drie kinderen was ze ook eigenares van Château d'Armailhac en Château Clerc Milon. De Rothschild bouwde vanaf de jaren vijftig een loopbaan uit als theateractrice, onder de artiestennaam Philippine Pascal. Ze stapte in de jaren tachtig definitief van het podium om haar in 1988 overleden vader, baron Philippe de Rothschild, op te volgen aan het het hoofd van diens wijnimperium. Daar zorgde ze voor vernieuwing door onder meer wijnen te ontwikkelen in samenwerking met partners in Californië (Opus One) en in Chili (Almaviva). Ze was sinds de jaren tachtig ook verantwoordelijk voor de keuze van de artiesten die de etiketten van château Mouton Rothschild mogen illustreren. Sinds 1945 had het merk een rijke traditie op dat vlak opgebouwd, met artiesten als onder meer Georges Braque, Salvador Dali, Pablo Picasso, Francis Bacon, Andy Warhol, Keith Haring en Karel Appel.
Sommige wijnen komen en gaan. Andere worden onderdeel van het DNA van je bedrijf. SKAAP Sauvignon Blanc hoort inmiddels echt bij Siersma Wijnadvies. We werken al jaren met deze bijzondere Zuid-Afrikaanse wijn en sinds 2016 zijn we zelfs mede-eigenaar van SKAAP Wines. Misschien zijn we dus een beetje bevooroordeeld.
Champagne kennen we als fris, elegant en relatief licht in alcohol. Meestal staat er zo’n 12% op het etiket. Maar de oogst van 2026 zet de Champagnestreek voor een bijzonder probleem: de druiven zijn zó rijp dat op sommige plekken potentiële alcoholpercentages van 14 en zelfs 15% zijn gemeten. Dat is voor Champagne ongekend hoog.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.