Dit weekend was Rutger Siersma voor een kort wijnbezoek in Oostenrijk en Slowakije. De wijngaarden liggen in beide landen opvallend dicht bij elkaar. Echter heeft het laatste land te maken met een behoorlijk imago probleem. Ooit hadden de wijnboeren uit Oostenrijk een zelfde probleem. Toen was de oorzaak een antivries schandaal. Maar dat ligt inmiddels ver achter hun. Hun oosterburen hebben meer het imago dat ze geen wijn kunnen maken. Dat dit met veel bewijs te ontkrachten valt heeft Rutger mogen ervaren. Binnenkort gaan we meer aandacht geven aan deze 2 interessante wijnlanden.
We kunnen terugkijken op een zeer geslaagd Winemakers Diner gisteravond in De Krachtcentrale in Huizen. Helemaal uit Zuidwest-Frankrijk was Tristan van het wijnhuis Plaimont overgekomen om aan in totaal 75 enthousiaste wijnliefhebbers alles te vertellen over de wijnen van dit zeer boeiende wijnhuis.
Begin deze maand voorspelden we het al: de nieuwste Nero d’Avola in ons assortiment zou een verkoopsucces worden. De combinatie van producent Vanitá en de exclusieve productiemethode was voor ons een simpele optelsom met een duidelijke uitkomst. En dat bleek te kloppen: de wijn was na tien dagen al volledig uitverkocht.
De internationale wijnbeurs Wine Paris 2026 heeft opnieuw laten zien dat Parijs dé ontmoetingsplek is geworden voor de mondiale wijnwereld. Met recordcijfers, een sterk groeiend internationaal karakter en een duidelijke focus op de toekomst van de sector, werd de editie van februari 2026 door velen gezien als een groot succes.