Dit weekend was Rutger Siersma voor een kort wijnbezoek in Oostenrijk en Slowakije. De wijngaarden liggen in beide landen opvallend dicht bij elkaar. Echter heeft het laatste land te maken met een behoorlijk imago probleem. Ooit hadden de wijnboeren uit Oostenrijk een zelfde probleem. Toen was de oorzaak een antivries schandaal. Maar dat ligt inmiddels ver achter hun. Hun oosterburen hebben meer het imago dat ze geen wijn kunnen maken. Dat dit met veel bewijs te ontkrachten valt heeft Rutger mogen ervaren. Binnenkort gaan we meer aandacht geven aan deze 2 interessante wijnlanden.
Als het eenmaal april is, dan kun je er echt niet meer omheen: de lente is begonnen! Alle bomen gaan bloeien en steeds vaker kun je lekker buiten een glas wijn drinken. Een heerlijke tijd, vinden wij. En hoewel wij ook in de winter gerust een fles rosé openmaken, is het ineens meer verantwoord om deze volwaardige lichtroze wijn in het openbaar te drinken. En wat is dat lekker!
San Gimignano is een dorpje in Toscane. Een uitzonderlijk dorpje kunnen we wel zeggen. Tussen het geweld van stevige rode wijnen zoals Chianti en Montepulciano maken ze hier vooral witte wijnen. En hele fijne, lieve, frisse witte wijnen zelfs. Van de Vernaccia-druif.
Vrijdag jl. hebben we enkel via een nieuwsflits per e-mail onze volledige allocatie Apostelhoeve Cuvée XII verkocht (nog echt maar 24 flesjes beschikbaar). Wat we er eigenlijk ook bij hadden moeten vertellen, is dat we dit jaar voor het eerst ook 60 flessen van de nieuwe mousserende wijn van De Apostelhoeve hebben mogen inkopen: Cuvée St. Pieter 2023.