Dit weekend was Rutger Siersma voor een kort wijnbezoek in Oostenrijk en Slowakije. De wijngaarden liggen in beide landen opvallend dicht bij elkaar. Echter heeft het laatste land te maken met een behoorlijk imago probleem. Ooit hadden de wijnboeren uit Oostenrijk een zelfde probleem. Toen was de oorzaak een antivries schandaal. Maar dat ligt inmiddels ver achter hun. Hun oosterburen hebben meer het imago dat ze geen wijn kunnen maken. Dat dit met veel bewijs te ontkrachten valt heeft Rutger mogen ervaren. Binnenkort gaan we meer aandacht geven aan deze 2 interessante wijnlanden.
In onze nieuwste documentaire over Rías Baixas vertellen we het verhaal van een bijzondere wijnregio in het noordwesten van Spanje. We nemen je mee langs de Atlantische kust, laten je kennismaken met de Albariño-druif en duiken in de karakteristieke stijl van de wijnen uit deze streek. Maar… soms gaat er ook iets mis.
In onze YouTube-serie 'De meest opvallende wijngebieden van Europa' verkennen we wijnregio’s die je niet direct bovenaan de lijst zou verwachten, maar dat misschien wél zouden moeten staan. Na onze eerste reis naar de Moezel trokken we dit keer naar het uiterste noordwesten van Spanje: Galicië.
Wat een ontzettend lekkere witte wijn hebben we weer gevonden als Wijn van de Maand: de Kaiken Semillon/Sauvignon uit Argentinië. Een smaakvolle, frisse wijn met karakter.