In het weekend van Vorstelijk Proeven in Baarn nemen wij op de vrijdag en op de zaterdag alvast een ‘voorproefje’ op dit grootste wijnevenement van Baarn. Op vrijdag hebben wij Domaine Bassac te gast in de winkel en op zaterdag zijn we ‘ietsje’ noordelijker in Frankrijk met Domaine Boutinot in de Rhône.
Domaine Bassac | Vrijdagmiddag
Van 16:00 tot 18:00 uur zal François Delhon van Domaine Bassac bij ons in de winkel in Baarn zijn om alles over zijn mooie wijndomein te vertellen. Kom gezellig langs en wordt net zo blij als wij van zijn wijnen. lees meer
Domaine Boutinot | Zaterdagmiddag
Van 14:00 tot 17:00 uur zal Andy van Domaine Boutinot uit de Rhône in de winkel in Baarn alles vertellen over de unieke verschillende terroirs waar zijn wijnbedrijf wijnen maakt. Ook op deze middag bent u van harte welkom! lees meer
Sommige wijnen komen en gaan. Andere worden onderdeel van het DNA van je bedrijf. SKAAP Sauvignon Blanc hoort inmiddels echt bij Siersma Wijnadvies. We werken al jaren met deze bijzondere Zuid-Afrikaanse wijn en sinds 2016 zijn we zelfs mede-eigenaar van SKAAP Wines. Misschien zijn we dus een beetje bevooroordeeld.
Champagne kennen we als fris, elegant en relatief licht in alcohol. Meestal staat er zo’n 12% op het etiket. Maar de oogst van 2026 zet de Champagnestreek voor een bijzonder probleem: de druiven zijn zó rijp dat op sommige plekken potentiële alcoholpercentages van 14 en zelfs 15% zijn gemeten. Dat is voor Champagne ongekend hoog.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.