De Primitivo is een druif die je vooral in de Salento regio tegenkomt. Deze druif staat erom bekend dat hij mooie, zwoele wijnen geeft die vol zitten met zondoorstoofd fruit. Denk aan pruimen, aardbeien en kruisbessen.
Door de grote hoeveelheid zon die de druif krijgt, kan het weleens gebeuren dat de wijn een ietwat 'zoetig' karakter krijgt. Bij de Gufo zit dit prachtig verwoven in de wijn, waardoor dit niet de overhand krijgt. Een heerlijke wijn om te drinken bij de open haard, maar ook zeker een wijn die heerlijk te combineren is met een pasta.
Het uiltje
Het wijnhuis Gufo (Cantina Tollo) is een van de belangrijkste Italiaanse producenten van biologische wijnen. Het wijnhuis heeft sinds 1990 haar beleid op het maken van biologische wijnen gericht, toen de eerste richtlijnen van de EU bekend werden gemaakt. In 1997 was Gufo één van de eerste in Italië, die het Europese certificaat van kwaliteit ontving. Ook duurzaamheid speelt een belangrijke rol: geluidsreductie, emissiereductie en waterzuivering liggen ver onder de minimale wetgeving waardoor het Gufo nog unieker maakt als wijnhuis.
Wijn van de Maand
De gehele maand oktober hebben wij de Gufo in de aanbieding.
Dit is aflevering 2 van het seizoen waarin wij werken aan onze eigen wijn. In deze aflevering staan we helemaal aan het begin van het leven van een wijnrank. We rijden naar Duitsland om jonge wijnstokken op te halen en zetten ze daarna eigenhandig in de grond op de akker in Twente.
De langverwachte zeer succesvolle jaargang 2019 van de exclusieve Skaap Nathan is zojuist vrijgegeven. Een wijn die zowel in stijl, uitstraling en verkoopmethode mag wedijveren met wijnen uit Pauillac. En een wijn die nu direct op dronk is en daarom ideaal kan begeleiden bij mooie diners de komende weken.
Je kent het wel... het is december en daardoor gaat menig wijnhartje nét iets sneller kloppen dan in de andere maanden. Op het moment dat de klok bij mij december slaat, krijg ik gelijk zin om bijzondere wijnen te proeven. Sinterklaas, kerst en oud & nieuw zijn allemaal gelegenheden waarbij ieder net wat meer uitgeeft aan een glas wijn om zichzelf én familie en vrienden eens lekker te verwennen.