De Primitivo is een druif die je vooral in de Salento regio tegenkomt. Deze druif staat erom bekend dat hij mooie, zwoele wijnen geeft die vol zitten met zondoorstoofd fruit. Denk aan pruimen, aardbeien en kruisbessen.
Door de grote hoeveelheid zon die de druif krijgt, kan het weleens gebeuren dat de wijn een ietwat 'zoetig' karakter krijgt. Bij de Gufo zit dit prachtig verwoven in de wijn, waardoor dit niet de overhand krijgt. Een heerlijke wijn om te drinken bij de open haard, maar ook zeker een wijn die heerlijk te combineren is met een pasta.
Het uiltje
Het wijnhuis Gufo (Cantina Tollo) is een van de belangrijkste Italiaanse producenten van biologische wijnen. Het wijnhuis heeft sinds 1990 haar beleid op het maken van biologische wijnen gericht, toen de eerste richtlijnen van de EU bekend werden gemaakt. In 1997 was Gufo één van de eerste in Italië, die het Europese certificaat van kwaliteit ontving. Ook duurzaamheid speelt een belangrijke rol: geluidsreductie, emissiereductie en waterzuivering liggen ver onder de minimale wetgeving waardoor het Gufo nog unieker maakt als wijnhuis.
Wijn van de Maand
De gehele maand oktober hebben wij de Gufo in de aanbieding.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.