HomeActueelWijn van de Maand: Oaked & Buttery Chardonnay
Wijn van de Maand: Oaked & Buttery Chardonnay
Nieuws
5 augustus 2024
Leestijd: 1 min
Proeven
Maandelijks krijgen wij ontzettend veel wijnen te proeven van onze importeurs en vertegenwoordigers. Soms zien wij zelfs door de bomen het bos niet meer omdat we zoveel verschillende wijnen te proeven krijgen. Vaak zijn al deze wijnen erg lekker, maar wij kunnen moeilijk alle soorten wijnen ter wereld opnemen in ons assortiment. Daarom hebben wij altijd een aantal voorwaarden waar een wijn aan moet voldoen om ons assortiment te halen.
Flying Barrel
Vorige maand proefden wij onder andere de Flying Barrel Chardonnay uit Zuid-Afrika en we waren gelijk verkocht. De wijn heeft het volle, karakteristieke botertje en een mooie houttoets, wat ook al duidelijk te zien is op het mooie etiket. Toch heeft de wijn ook voldoende frisheid om lekker door te kunnen drinken in de zomerzon. Verwacht dus een Chardonnay met lekker veel fruit, een botertje en wat hout.
Na het proeven van deze wijn konden wij dan ook niets anders dan deze betitelen als Wijn van de Maand augustus. Helemaal aangezien we deze Flying Barrel Chardonnay nu kunnen aanbieden voor maar €6,99! Echt een prachtig glas wijn voor een waanzinnig lage prijs.
Na onze wijnreis naar het zonnige Alentejo - waar we het bijzondere wijnhuis Esporão hebben bezocht - waren we meteen verkocht. We kregen een mooie rondleiding door de kelders, waar liefde de voor het product en de passie duidelijk voelbaar zijn. Wat vooral indruk maakte, is hoe bewust ze hier werken: volledig biologisch en met veel respect voor natuur en omgeving.
Deze zaterdagmiddag hebben we Nick Siersema van Jordan Wines te gast in onze winkel in Huizen. Nick zal tussen 14:00 en 17:00 uur een zeer interessante greep uit het assortiment van dit Zuid-Afrikaanse wijnhuis laten proeven.
Soms proef je een wijn waarvan je direct denkt: dit klopt gewoon. Dat hadden wij met de wijnen van Bodega Matsu. En dus hebben we direct besloten: deze móeten in het assortiment. Bodega Matsu komt uit het ruige Toro, een wijngebied dat bekend staat om zijn krachtige, geconcentreerde rode wijnen.