HomeActueelWijnproductie in Frankrijk flink geraakt door natte septembermaand
Wijnproductie in Frankrijk flink geraakt door natte septembermaand
Nieuws
7 oktober 2024
Leestijd: 1 min
Natte septembermaand
Het wijnjaar 2024 lijkt uit te draaien op een van de minste in jaren voor Frankrijk. Door de uitzonderlijk natte septembermaand zijn de verwachtingen voor de wijnproductie fors naar beneden bijgesteld. Vooral gerenommeerde wijnregio’s zoals de Champagne, Bourgogne en Beaujolais worden zwaar getroffen.
Lage productie
De huidige prognose stelt dat de totale wijnproductie dit jaar uitkomt op 37,5 miljoen hectoliter – vergelijkbaar met het tegenvallende oogstjaar 2021, toen de wijnbouwers ook te maken kregen met vorstschade. Dit betekent dat de productie 22 procent lager zal uitvallen dan vorig jaar en 15 procent onder het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar, volgens de Franse overheid.
Wat betekent dat in flessen?
Een hectoliter staat gelijk aan 100 liter, oftewel 133 standaardflessen wijn. Vorige maand werd nog gedacht dat de oogst rond de 39,3 miljoen hectoliter zou liggen, zelfs met het slechte weer van eerder dit jaar in het achterhoofd.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.