Vandaag is wijnschrijver Gert Crum op 75-jarige leeftijd overleden aan het gevolg van kanker. Hij was van oorsprong socioloog maar heeft internationaal bekendheid als wijnschrijver die gespecialiseerd was in Bourgogne en Champagne. Gert was ook docent op de wijnacademie waar hij altijd de les over de Bourgogne gaf. Zijn passie is voor heel veel mensen de aanstoot geweest voor de liefde voor wijn.
Op de website van Perswijn staat een mooi in memoriam geschreven door Frank Jacobs.
Podcast
Rutger Siersma sprak 2 jaar geleden met Gert Crum in zijn Podcast. Deze is hier terug te luisteren.
Sommige wijnen komen en gaan. Andere worden onderdeel van het DNA van je bedrijf. SKAAP Sauvignon Blanc hoort inmiddels echt bij Siersma Wijnadvies. We werken al jaren met deze bijzondere Zuid-Afrikaanse wijn en sinds 2016 zijn we zelfs mede-eigenaar van SKAAP Wines. Misschien zijn we dus een beetje bevooroordeeld.
Champagne kennen we als fris, elegant en relatief licht in alcohol. Meestal staat er zo’n 12% op het etiket. Maar de oogst van 2026 zet de Champagnestreek voor een bijzonder probleem: de druiven zijn zó rijp dat op sommige plekken potentiële alcoholpercentages van 14 en zelfs 15% zijn gemeten. Dat is voor Champagne ongekend hoog.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.