Muscadet heeft een behoorlijk imagoprobleem. Omdat iedereen denkt dat het hier om een Muscat gaat is de link naar ‘zoet’ snel gemaakt. Toch is dit juist een droge witte wijn. Maar wel een heel speciale!
Tarbot
Deze Muscadet Sur Lie heeft 14 maanden Frans eikenrijping gekregen! En dat is uniek voor het wijngebied. Hierdoor is het een extra complexe witte wijn geworden die uitstekend de begeleider kan worden van een mooie kabeljauw of tarbot.
Dit is aflevering 2 van het seizoen waarin wij werken aan onze eigen wijn. In deze aflevering staan we helemaal aan het begin van het leven van een wijnrank. We rijden naar Duitsland om jonge wijnstokken op te halen en zetten ze daarna eigenhandig in de grond op de akker in Twente.
De langverwachte zeer succesvolle jaargang 2019 van de exclusieve Skaap Nathan is zojuist vrijgegeven. Een wijn die zowel in stijl, uitstraling en verkoopmethode mag wedijveren met wijnen uit Pauillac. En een wijn die nu direct op dronk is en daarom ideaal kan begeleiden bij mooie diners de komende weken.
Je kent het wel... het is december en daardoor gaat menig wijnhartje nét iets sneller kloppen dan in de andere maanden. Op het moment dat de klok bij mij december slaat, krijg ik gelijk zin om bijzondere wijnen te proeven. Sinterklaas, kerst en oud & nieuw zijn allemaal gelegenheden waarbij ieder net wat meer uitgeeft aan een glas wijn om zichzelf én familie en vrienden eens lekker te verwennen.