Vandaag is aflevering 3 van onze YouTube-serie over het maken van onze eigen wijn online gekomen. En dit is het moment waarop het avontuur echt serieus wordt.
In deze aflevering zetten we een grote stap richting het maken van onze eigen wijn. Want een wijn begint niet alleen in de wijngaard, maar ook met een naam en een uitstraling. Er wordt nagedacht over hoe onze wijn straks gaat heten en hoe het etiket eruit moet zien. Een wijn moet tenslotte niet alleen goed smaken, maar er ook prachtig uitzien.
100-druiventest
Ondertussen gaat het werk in de wijngaard gewoon door. We voeren de 100-druiventest uit, een belangrijke meting om te bepalen hoe rijp de druiven zijn. Langzaam maar zeker komt het oogstmoment dichterbij. De spanning neemt toe, want elke beslissing telt.
Gaat het ons lukken om alles op het juiste moment samen te brengen?
Je ziet het in aflevering 3, die nu te bekijken is op ons YouTube-kanaal.
Nederlanders hebben in 2025 opnieuw vaker gekozen voor alcoholvrij en alcoholarm bier. De verkoop van alcoholvrij pilsbier steeg met ruim 13 procent, terwijl alcoholvrij speciaalbier zelfs een groei van bijna 28 procent liet zien. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van Nederlandse Brouwers. Daarmee herstelt de markt zich na de terugval in 2024, die werd veroorzaakt door een forse verhoging van de verbruiksbelasting.
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat meerdere supermarkten waarschuwen voor de Full Red gearomatiseerde wijn 750 ml. Het product kan (opnieuw) gaan gisten, waardoor er druk in de fles kan ontstaan en de fles kan breken. De NVWA adviseert consumenten dit product niet te consumeren.
Met ingang van 1 februari passen wij de openingstijden van onze wijnwinkel in Huizen iets aan. De belangrijkste verandering is de maandag. Sinds 2020 waren wij op deze dag geopend, maar vanaf nu is de winkel op maandag weer gesloten. Deze keuze maken we bewust. Door op maandag dicht te zijn, kunnen we de rest van de week flexibeler en met volle aandacht voor onze klanten invullen.