Vandaag is de grote dag! Wij organiseren vandaag een zeer bijzondere wijnproeverij bij ons in de winkel. Er staan niet zomaar wat flessen open, nee! Wij hebben zelfs drie wijnproducenten te gast in de winkel bij ons in Huizen aan de Havenstraat. Uit Argentinie hebben we de verantwoordelijke van Bodega Montieviejo met o.a. zeer exclusieve Malbecs maar ook bijzondere witte wijnen! Uit Zuid-Afrika komt Samantha O’Keefe van Lismore Wines met de beste Viognier uit het zuiden van Afrika. En we hebben ook de wijnen van Rutz Cellars open van mister Keith Rutz die zijn wijnhuis begon met het verdiende geld als een van de top mensen van Esprit! Kom lans en proef van deze drie geweldige wijnhuizen!
In het economenvakblad ESB verscheen onlangs een analyse met een opvallende conclusie: alcohol is de afgelopen jaren relatief goedkoper geworden. Niet omdat de prijzen dalen, maar omdat inkomens harder stijgen dan de prijzen van alcoholische dranken.
Soms ontstaan de mooiste ontdekkingen per ongeluk. Jordan Wines uit Stellenbosch, Zuid-Afrika, is al jaren een grote favoriet in ons assortiment. Ze maken simpelweg fantastische wijnen. Alleen hebben ze er zóveel, dat we lang niet alles in de winkel kunnen leggen. Tot we laatst per ongeluk een verkeerde soort lieten meekomen. De fles ging open… en wat bleek: dit was misschien wel de lekkerste rode wijn die we in heel januari hebben geproefd.
In het zuiden van Frankrijk, vlak achter het Étang de Thau, ligt het familiebedrijf Domaine de Castelnau. Hier, in de omgeving van Pézenas, maken Béatrice en Christophe Muret al jaren zuivere en karaktervolle wijnen. Hun Domaine de Castelnau Viognier is daar een prachtig voorbeeld van: een volle, aromatische wijn met een verrassend elegante stijl.