Vandaag is bekend gemaakt dat Wijnadvies.nl bij de 10 wijnwebwinkels staat die gaan strijden voor de titel: 'Wijnwebwinkel van het Jaar 2013'. Het wijnblad Perswijn organiseert deze verkiezing voor het tweede jaar op rij. Vorig jaar wisten wij de tweede plek te behalen en dit jaar hopen wij natuurlijk op een nog mooier resultaat. In de afgelopen weken kon u stemmen op uw favoriete wijnwebwinkel. Bijna 9000 mensen hebben gestemd. Op zondag 21 oktober zal een vakjury in Wassenaar bekend maken welke wijnwebwinkel een jaar lang de titel mag dragen van: 'Wijnwebwinkel van het Jaar 2013'.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.