Dat het goedkoper zou worden hadden we niet verwacht. Maar de prijzen voor topwijnen stijgen de laatste jaren echt tot astronomische hoogte.Veilinghuis Edward Roberts verwacht op 28 oktober a.s. minimaal € 105.000 te kunnen roepen in de veilingzaal wanneer er een mathusalem Château Pétrus 1961 staat te pronken op het podium. Een Mathusalem staat garant voor 6 liter vergist druivensap. Dit zijn 8 standaard flessen. Even rekenen en we weten dat je per glas een kleine € 2.200,- weg drinkt. Pétrus 1961 krijgt van de Amerikaanse wijngoeroe Robert Parker 100 punten. Een normale fles zou nu helemaal op dronk moeten zijn in tegenstelling tot deze 6 liter die nog wel wat jaren mee zou kunnen.
De komende weken hebben we weer een aantal mooie wijnactiviteiten voor je gepland. Van exclusieve masterclasses tot bijzondere proeverijen. Dit staat er op de agenda:
Donderdag 26 maart: Masterclass Francis Ford Coppola (Huizen)
Ieder jaar stelt het Italiaanse lifestylemagazine The Gentleman Magazine: Italia een Top 100 samen van de beste rode wijnen van het land. Geen willekeurige lijst, maar een zogenaamde ‘superclassifica’, gebaseerd op de scores van de vijf belangrijkste wijnbijbels van Italië.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.