Wij hebben soms wel eens getwijfeld of Nederland wel écht een land zou zijn voor mousserende wijnen. Er zijn mensen die enkel één glas bubbels drinken en wel in de eerste minuten van het nieuwe jaar. Ook de statistieken wijzen uit dat bijvoorbeeld België en Engeland veel grotere innemers zijn van Champagnes of andere sparkling wines.
Des te spannender was onze keuze om voor het eerst een Spumante te benoemen tot officiële wijn van de maand van augustus. Maar na 1/3 van de maand kunnen we de verkoopcijfers al betitelen als fenomenaal! Dit is in één klap de meest verkochte mousserende wijn van het jaar geworden.
De Corvezzo Rosé Spumante is niet zwaar. De wijn heeft een enorme elegante bubbel en subtiele fijne tonen van rood fruit. Een heerlijke ‘doordrink wijn'!
Hoe vaak wij wel niet de vraag krijgen: ‘Maar wat vind jij zelf nou écht lekker?’ Meestal volgt dan het politiek correcte antwoord: dat hangt van het moment af. En natuurlijk: Champagne kan altijd! Maar stiekem is er nog zo'n wijn die we hier bijna unaniem zouden kunnen roepen. Alleen moeten we daarna meestal wel uitleggen wat Frühburgunder eigenlijk is. Want die druif kent lang niet iedereen.
Deze maand doen we het eens anders. Niet één Wijn van de Maand, maar een setje: rood én wit van dezelfde wijnmaker!
Pagos del Rey is een topproducent uit Spanje en maakt wijnen die over de hele wereld worden verkocht. Maar ze zijn óók verantwoordelijk voor onze premium huiswijn Analivia. En dat is precies waar wij van houden: heel veel wijn voor heel weinig geld!
Ja, dat klinkt gek. Maar over vier maanden hebben we het alweer achter de rug en bereiden we ons voor op de harde knallen. Enkel die van de champagnekurken natuurlijk!