Op zaterdag 16 december jl. publiceerde De Telegraaf de uitslag van hun traditionele Bubbeltest. In de inmiddels traditionele bubbeltest is er dit jaar gekozen voor mousserende wijnen van kleinere huizen uit de Champagne, Franciacorta, Trento DOC en Cava die daarvoor vrijwel uitsluitend de druiven uit eigen wijngaard gebruiken.
Proefpanel
Het Telegraaf proefpanel, bestaande uit Ronald de Groot (hoofdredacteur Perswijn), Johan Kragtwijk (sommelier van het jaar, restaurant Karel V), Nienke Munnik (vinoloog), Pieter Nijdam (wijncolumnist De Telegraaf) en Marga van Winsen (importeur Rhone Value Wines) proefde een ruime selectie aan wijnen.
Kripta
Kripta Gran Reserva 2008 van Agustí Torelló Mata gooide hoge ogen en is verkozen tot beste Cava!
Deze zomer waren wij in Chianti en het voelde alsof we de streek opnieuw ontdekten. Wat is het leven daar goed. Glooiende wijngaarden zover je kijkt, kleine dorpjes met de beste trattoria’s en natuurlijk heerlijke wijnen. Meestal rood en gemaakt van de altijd fijne Sangiovese.
Een heel jaar lang hebben we hiernaartoe gewerkt. Na onze zoektocht naar de mogelijkheid om een eigen wijngaard te starten, zijn we in 2025 zelf aan de slag gegaan in Twente. Het werd een avontuur vol uitdagingen, nieuwe ontdekkingen en vooral heel veel plezier. En vanaf vandaag kun je alles volgen op YouTube.
Rebottled geeft wijnflessen een nieuw leven. In plaats van ze weg te gooien veranderen zij gebruikte flessen in stijlvolle glazen, karaffen en woonaccessoires. Het resultaat is een unieke collectie die mooi is om te zien en ook nog eens goed is voor de wereld.