Champagnebedrijf Moët & Chandon heeft in China een wijngaard aangekocht om daar rode wijn te gaan produceren voor de Chinese binnenlandse markt. Daartoe is een contract ondertekend met VATS, de grootste distributeur van alcoholische dranken in China. De wijn komt straks van 30 hectare ,2400 meter hoog in de bergen van de provincie Yunnan, dicht bij de Tibetaanse grens. De eerste oogst wordt over uiterlijk 5 jaar verwacht. Moët is vorig jaar een samenwerking is aangegaan met SOE Nongken om top- en bubbelwijnen te gaan maken. Daarvoor zijn 67 hectare aangekocht in het district Helanshan.
Dit is aflevering 2 van het seizoen waarin wij werken aan onze eigen wijn. In deze aflevering staan we helemaal aan het begin van het leven van een wijnrank. We rijden naar Duitsland om jonge wijnstokken op te halen en zetten ze daarna eigenhandig in de grond op de akker in Twente.
De langverwachte zeer succesvolle jaargang 2019 van de exclusieve Skaap Nathan is zojuist vrijgegeven. Een wijn die zowel in stijl, uitstraling en verkoopmethode mag wedijveren met wijnen uit Pauillac. En een wijn die nu direct op dronk is en daarom ideaal kan begeleiden bij mooie diners de komende weken.
Je kent het wel... het is december en daardoor gaat menig wijnhartje nét iets sneller kloppen dan in de andere maanden. Op het moment dat de klok bij mij december slaat, krijg ik gelijk zin om bijzondere wijnen te proeven. Sinterklaas, kerst en oud & nieuw zijn allemaal gelegenheden waarbij ieder net wat meer uitgeeft aan een glas wijn om zichzelf én familie en vrienden eens lekker te verwennen.