De lente is begonnen en wij hebben heerlijke nieuwe wijnen toegevoegd om dat te vieren. Twee originele witte wijnen waar je het voorjaar helemaal in kan ruiken. Wij presenteren met trots de Friulano en de Traminer uit Friuli in het noorden van Italië!
Friulano, dat is nou niet direct een druif die je dagelijks in je glas hebt. Het is ook een druif die vragen stelt. Hij zet je in ieder geval aan het denken! Net even wat andere aroma's dan in je dagelijkse glaasje wit. Vroeger werd deze veel aangeplant in Chili, omdat ze dachten dat het Sauvignon blanc was. Begrijpelijk ook wel als je hem ruikt en proeft.
Misschien iets te uitbundig voor zomaar bij de borrel, in ieder geval een uitstekende combi voor bij rode schimmelkazen als Taleggio en Münster. Door zijn uitbundige karakter ook helemaal geschikt voor bij Thaise gerechten.
Na onze wijnreis naar het zonnige Alentejo - waar we het bijzondere wijnhuis Esporão hebben bezocht - waren we meteen verkocht. We kregen een mooie rondleiding door de kelders, waar liefde de voor het product en de passie duidelijk voelbaar zijn. Wat vooral indruk maakte, is hoe bewust ze hier werken: volledig biologisch en met veel respect voor natuur en omgeving.
Deze zaterdagmiddag hebben we Nick Siersema van Jordan Wines te gast in onze winkel in Huizen. Nick zal tussen 14:00 en 17:00 uur een zeer interessante greep uit het assortiment van dit Zuid-Afrikaanse wijnhuis laten proeven.
Soms proef je een wijn waarvan je direct denkt: dit klopt gewoon. Dat hadden wij met de wijnen van Bodega Matsu. En dus hebben we direct besloten: deze móeten in het assortiment. Bodega Matsu komt uit het ruige Toro, een wijngebied dat bekend staat om zijn krachtige, geconcentreerde rode wijnen.