Het winkelhart van Huizen heeft een keurmerk in het leven geroepen die de excellente service en kwaliteit van echte Huizerse producten weerspiegeld. Dit kunnen ook producten zijn die door een Huizer gemaakt zijn in een ander dorp of zelfs een ander land! Skaap Wines is een uniek wijnhuis uit Zuid-Afrika dat het eigendom is van de Nederlander Thierry Schaap. En deze meneer is geboren en getogen in Huizen! Daarom is exclusief voor Siersma Wijnadvies de witte wijn van de Sauvignon Blanc van Skaap Wines uitgeroepen tot: Wijn van Goede Huizen'.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.