Afgelopen week reisde een delegatie van ons team af naar de Moezel in Duitsland. Dat het zo’n prachtige reis zou worden, hadden we niet durven dromen. Het weer werkte fantastisch mee: met stralende zon en temperaturen boven de 20 graden waanden we ons soms zelfs in Zuid-Afrika.
Make Riesling Great Again!
Onze liefde voor Riesling gaat al jaren terug. Daarom vinden we het soms lastig te begrijpen dat deze geweldige druif nog niet door een breder publiek is omarmd. Onze missie was dan ook duidelijk: Make Riesling Great Again!
Documentaire
En die missie zetten we kracht bij, want we zijn bezig met het maken van een documentaire over onze indrukwekkende reis door de Moezel. Eind mei is deze te zien op ons YouTube-kanaal. Stay tuned!
Als het eenmaal april is, dan kun je er echt niet meer omheen: de lente is begonnen! Alle bomen gaan bloeien en steeds vaker kun je lekker buiten een glas wijn drinken. Een heerlijke tijd, vinden wij. En hoewel wij ook in de winter gerust een fles rosé openmaken, is het ineens meer verantwoord om deze volwaardige lichtroze wijn in het openbaar te drinken. En wat is dat lekker!
San Gimignano is een dorpje in Toscane. Een uitzonderlijk dorpje kunnen we wel zeggen. Tussen het geweld van stevige rode wijnen zoals Chianti en Montepulciano maken ze hier vooral witte wijnen. En hele fijne, lieve, frisse witte wijnen zelfs. Van de Vernaccia-druif.
Vrijdag jl. hebben we enkel via een nieuwsflits per e-mail onze volledige allocatie Apostelhoeve Cuvée XII verkocht (nog echt maar 24 flesjes beschikbaar). Wat we er eigenlijk ook bij hadden moeten vertellen, is dat we dit jaar voor het eerst ook 60 flessen van de nieuwe mousserende wijn van De Apostelhoeve hebben mogen inkopen: Cuvée St. Pieter 2023.