Het Merchant Hotel in de Noord-Ierse hoofdstad Belfast staat gekend voor zijn extravagante dranken. In 2006 bood het vijfsterrenhotel een cocktail aan van 750 pond (iets meer dan 1000 euro) aan en in 2009 ging het nog aan de haal met de prijs voor beste hotelbar in de wereld. Nu doet het luxueuze logement er nog een schepje bovenop, door een gespecialiseerd watermenu aan te bieden. Op het menu prijken dertien flessen drinkwater afkomstig uit tien verschillende landen, waaronder Georgië, Fiji en de Faeröer. De prijzen starten bij 4,95 pond (7 euro) voor 75 centiliter mineraalwater uit het Engelse Somerset en lopen op tot 26.45 pond (37 euro) voor een literfles ijswater uit het Canadese poolgebied. Alsof dat nog niet uitbundig genoeg is, wierf het Merchant Hotel ook twee watersommeliers aan. “De beweegreden achter ons watermenu is de bezoekers de mogelijkheid en keuze te bieden om hun eigen, op maat gemaakte, culinaire ervaring te organiseren”, licht Gavin Carroll, directeur van het Merchant Hotel, toe aan de Belfast Telegraph. “Onze watersommeliers helpen de gasten bovendien beslissen welk type water de maaltijd en wijn het best aanvult, zodat zij de perfecte smaakervaring kunnen beleven”, aldus Carroll. Hotelbezoekers die niet voor het dure water te vinden zijn, kunnen nog steeds voor de lokale merken kiezen of een gratis glas ‘Belfast water’ krijgen.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.