Met Chateau Bonnin Pichon hebben we een mega ontdekking in huis gehaald. Al jaren waren we zeer te spreken over de oogsten van dit wijngoed uit St-Emilion. Maar de jaargang 2008 deed ons verbluft doen staan. 2008 Staat erg in de schaduw van het wereldwijde hoog aangeschreven 2009 en is daarom onopgemerkt gebleven bij de grote wijnjournalisten. De wijngaarden liggen officieel buiten de grenzen van het beroemde wijndorp St-Emillion maar wel binnen het zogeheten satelliet-dorpje Lussac-St-Emilion. Wijnen uit deze dorpjes zijn altijd al veel goedkoper dan uit hun beroemde naamgever waar ze vaak met Grand Cru beoordeeld kunnen worden. Toch kan je af en toe echt pareltjes vinden die niets onderdoen voor de bekende jongens binnen de beroemdere grenzen.
We kunnen terugkijken op een zeer geslaagd Winemakers Diner gisteravond in De Krachtcentrale in Huizen. Helemaal uit Zuidwest-Frankrijk was Tristan van het wijnhuis Plaimont overgekomen om aan in totaal 75 enthousiaste wijnliefhebbers alles te vertellen over de wijnen van dit zeer boeiende wijnhuis.
Begin deze maand voorspelden we het al: de nieuwste Nero d’Avola in ons assortiment zou een verkoopsucces worden. De combinatie van producent Vanitá en de exclusieve productiemethode was voor ons een simpele optelsom met een duidelijke uitkomst. En dat bleek te kloppen: de wijn was na tien dagen al volledig uitverkocht.
De internationale wijnbeurs Wine Paris 2026 heeft opnieuw laten zien dat Parijs dé ontmoetingsplek is geworden voor de mondiale wijnwereld. Met recordcijfers, een sterk groeiend internationaal karakter en een duidelijke focus op de toekomst van de sector, werd de editie van februari 2026 door velen gezien als een groot succes.