HomeActueelWijnpodcast Robuust nu elke donderdag online
Wijnpodcast Robuust nu elke donderdag online
Nieuws
Podcast
5 februari 2025
Jorg Timmerman
Leestijd: 1 min
Veel overleg
Vanaf deze week is onze populaire podcast Robuust al op donderdagochtend te beluisteren op alle bekende podcastplatforms. Voorheen verscheen de aflevering op vrijdag, maar na veel overleg is besloten om een dag eerder ‘live’ te gaan met onze 30 minuten durende wijnpraat.
Een nieuwe weg
Robuust, steeds vaker bestempeld als dé wijnpodcast van Nederland, bestaat al vijf jaar, maar sloeg in 2024 een nieuwe weg in. Waar eerst elke aflevering draaide om een één-op-één gesprek met een wijnprofessional, zijn het nu de drie collega’s, vrienden en gepassioneerde wijnliefhebbers Arjan, Jorg en Rutger die samen duiken in de oneindig boeiende wereld van wijn.
Sommige wijnen komen en gaan. Andere worden onderdeel van het DNA van je bedrijf. SKAAP Sauvignon Blanc hoort inmiddels echt bij Siersma Wijnadvies. We werken al jaren met deze bijzondere Zuid-Afrikaanse wijn en sinds 2016 zijn we zelfs mede-eigenaar van SKAAP Wines. Misschien zijn we dus een beetje bevooroordeeld.
Champagne kennen we als fris, elegant en relatief licht in alcohol. Meestal staat er zo’n 12% op het etiket. Maar de oogst van 2026 zet de Champagnestreek voor een bijzonder probleem: de druiven zijn zó rijp dat op sommige plekken potentiële alcoholpercentages van 14 en zelfs 15% zijn gemeten. Dat is voor Champagne ongekend hoog.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.