HomeActueelWijnproductie zeer laag door weerschade
Wijnproductie zeer laag door weerschade
Nieuws
26 augustus 2013
Leestijd: 1 min
De wereldwijde wijnproductie is gezakt tot het laagste niveau in 37 jaar, waardoor de voorraden scherp afnemen. Dat heeft de Internationale Organisatie voor Wijn (OIV) maandag gemeld. De productie kan dit jaar dalen naar 248,2 miljoen hectoliter, terwijl in 2011 nog 264,2 miljoen hectoliter wijn van de wijngaarden kwam. Oorzaak van de afname is droogte en schade door hagelbuien in Frankrijk en Italië, de grootste wijnproducenten ter wereld. Ook in Argentinië merken wijnboeren de gevolgen van het weer aan hun druivenoogst. Daardoor zullen de voorraden afnemen, wat ook gevolgen heeft voor de productie van sterk alcoholische dranken, vermouth en azijn. Wereldwijd werd vorig jaar naar schatting 235,7 tot 249,4 miljoen hectoliter wijn gedronken, terwijl nog eens 30 miljoen hectoliter wijn nodig was om andere wijnproducten te maken. Volgens OIV-directeur Federico Castelucci neemt de wijnvoorraad nu af en stijgen de prijzen. Bron: Telegraaf
We zijn weer onderweg voor onze YouTube-serie ‘De Meest Opvallende Wijngebieden van Europa’. Dit keer zijn we neergestreken in het bruisende Sussex, in Zuid-Engeland. Een regio die zich met recht de grootste concurrent van Champagne mag noemen. De bodem is vrijwel identiek en het klimaat is de afgelopen decennia zó veranderd, dat het sterk lijkt op het Champagnegebied van de jaren zestig.
Op dinsdag 24 en woensdag 25 juni vindt de NAVO-top plaats in Den Haag. In de dagen daarvoor en tijdens de top worden er extra veiligheidsmaatregelen genomen in de Randstad.
We maken het je graag zo makkelijk mogelijk om jouw ideale wijn te vinden. Daarom kun je vanaf nu op onze website ook zoeken op prijsklasse! Naast het gebruik van de zoekbalk of filters op land, kleur, druif of wijngebied, kun je nu eenvoudig aangeven in welke prijscategorie je wilt zoeken. Of je nu op zoek bent naar een goede huiswijn onder de 10 euro, of juist iets bijzonders voor een speciaal moment – met één klik zie je precies wat er binnen jouw budget past.