Siersma Wijnadvies bestaat 7,5 jaar! Dat is toch echt iets om te vieren. Dat gaan we doen op zondag 6 april tijdens de Grote Overzichtsproeverij: 'Ontdek het Onbekende'. We hebben voor dit anderhalve lustrum een fantastische unieke locatie uitgezocht: De Kalkovens in het Nautisch kwartier in Huizen. Op deze zondagmiddag zullen wij een breed overzicht laten zien van ons assortiment. Natuurlijk zullen ook veel nieuwe wijnen op de proeftafel staan. Op dit ‘Wijnevent van 2014’ zullen ook een aantal toonaangevende wijnboeren uit Europa aanwezig zijn om hun wijnen te laten proeven en om alles over de wijnen te vertellen.
In het economenvakblad ESB verscheen onlangs een analyse met een opvallende conclusie: alcohol is de afgelopen jaren relatief goedkoper geworden. Niet omdat de prijzen dalen, maar omdat inkomens harder stijgen dan de prijzen van alcoholische dranken.
Soms ontstaan de mooiste ontdekkingen per ongeluk. Jordan Wines uit Stellenbosch, Zuid-Afrika, is al jaren een grote favoriet in ons assortiment. Ze maken simpelweg fantastische wijnen. Alleen hebben ze er zóveel, dat we lang niet alles in de winkel kunnen leggen. Tot we laatst per ongeluk een verkeerde soort lieten meekomen. De fles ging open… en wat bleek: dit was misschien wel de lekkerste rode wijn die we in heel januari hebben geproefd.
In het zuiden van Frankrijk, vlak achter het Étang de Thau, ligt het familiebedrijf Domaine de Castelnau. Hier, in de omgeving van Pézenas, maken Béatrice en Christophe Muret al jaren zuivere en karaktervolle wijnen. Hun Domaine de Castelnau Viognier is daar een prachtig voorbeeld van: een volle, aromatische wijn met een verrassend elegante stijl.