Nu André Kuipers meerdere keren per dag rondom de aarde zweeft moest ik gisteravond denken aan een mooi verhaal uit mijn jeugd. Jaren geleden was ik namelijk op zomervakantie met mijn ouders in Oostenrijk om hoog in de bergen van berghut naar berghut te wandelen. Heel indrukwekkend om als klein mannetje tussen die kolossen van bergtoppen te lopen waardoor het besef hoe nietig wij zijn enorm versterkt werd. In een echt authentieke berghut zit je met allerlei nationaliteiten 's avonds aan tafel om te eten wat 'de pot schaft'. Wijn was ver te zoeken. Maar ja, ik was ook nog maar veertien. We raakten aan de praat met onze 'berghutvrienden' en al snel kwam het gesprek op de geschiedenis van een man uit de Verenigde Staten, waarmee wij de berghut deelden. Deze meneer had in zijn leven al een 'veel bijzondere plekken' bezocht. Ruim 30 jaar eerder was hij namelijk één van de twaalf mensen die ooit zijn voet op onze maan had gezet.
Kleine stap
Charles Duke was namelijk piloot van de Apollo 16! De avond van een veertienjarig jochie die op de rand van zijn bed aandachtig zat te luisteren naar de verhalen over het pikdonkere heelal, 'vuur gele' zon en prachtige uitzicht op de aarde was een feit.
Veel wijnliefhebbers besteden veel tijd aan het kiezen van de juiste fles. Een mooi wijnhuis, een interessante druif, een goed jaartal. Maar opmerkelijk genoeg staat het glas waarin we die wijn vervolgens schenken vaak minder in de spotlight. Terwijl dat glas misschien wel het verschil maakt tussen best lekker en wow, hier gebeurt iets.
Griekenland is misschien niet het eerste land waar je aan denkt bij wijn, maar dat zou het wél moeten zijn. Want terwijl de wereld vooral kijkt naar Frankrijk, Italië en Spanje, maakt Griekenland stilletjes een indrukwekkende inhaalslag. Het land heeft alles wat een wijnliefhebber zich kan wensen: zon, zee, bergachtig terroir én een wijncultuur die ouder is dan die van welk ander Europees land dan ook.
Als er één wijn is die de tand des tijds moeiteloos heeft doorstaan, dan is het de Elios – dé Negroamaro uit de hak van de laars. Vanaf de start van Siersma Wijnadvies in 2006 had deze Zuid-Italiaan direct een basisplaats in het team.