HomeActueelLoepzuivere wijnen van Famille Lieubeau uit de Loire
Loepzuivere wijnen van Famille Lieubeau uit de Loire
Nieuws
26 mei 2026
Redactie Wijnadvies
Leestijd: 2 min
Muscadet
Muscadet. Misschien niet de eerste wijn waar je aan denkt als je iets bijzonders zoekt. Maar geloof ons: daar mag verandering in komen.
Nieuw in ons assortiment zijn twee prachtige witte Loire-wijnen van Famille Lieubeau. Een familiebedrijf met een verhaal dat teruggaat tot 1816, gevestigd in het dorp Château-Thébaud, midden in de streek Muscadet Sèvre-et-Maine.
De familie Lieubeau laat zien hoe spannend Muscadet vandaag de dag kan zijn: loepzuiver, mineraal, energiek en gastronomisch breed inzetbaar. Wijnen met fraîcheur en spanning, maar tegelijk ook verrassend veel diepgang. Perfect voor liefhebbers van strak wit uit Frankrijk.
Nieuw binnen:
Lieubeau Muscadet Sèvre & Maine Générations BIO 2024
Fris, levendig en heerlijk puur. Citrus, mineraliteit en een lichte zilte toets. De wijn rijpt zes maanden sur lie, waardoor hij nét wat extra spanning en rondeur krijgt. Echt zo’n witte wijn die je moeiteloos nog een glas laat inschenken.
Lieubeau Muscadet Sèvre & Maine Cru Château-Thébaud BIO 2022
Een stap serieuzer. Afkomstig van oude stokken in één van de mooiste cru’s van Muscadet. Drie jaar sur lie-rijping geeft deze wijn extra gelaagdheid en lengte. Strak en verfijnd, maar tegelijk rijk en indrukwekkend.
Wat ons betreft zijn dit twee schoolvoorbeelden van waarom de Loire momenteel zó interessant is. Veel terroir, veel precisie en opvallend veel kwaliteit voor hun prijs.
Perfect bij schaal- en schelpdieren, gegrilde vis, sushi of gewoon als fris glas op een zonnig terras.
Muscadet was lang een goed bewaard geheim. Maar na deze twee flessen snappen wij heel goed waarom steeds meer wijnliefhebbers deze streek ontdekken.
Fique Rosé lijkt nu al uit te groeien tot dé roséhit van deze zomer in ’t Gooi. Een wijn die niet alleen direct opvalt door de stijlvolle fles, maar vooral door de kwaliteit in het glas. Want waar veel hippe Provence-rosés het vooral van uitstraling moeten hebben, weet Fique beide te combineren: looks én inhoud.
De wereldwijde wijnconsumptie is opnieuw gedaald. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Internationale Organisatie voor Wijnbouw en Wijnbereiding (OIV). In totaal werd er in 2025 wereldwijd ongeveer 214 miljoen hectoliter wijn gedronken. Het laagste niveau sinds begin jaren zestig. Nederland behoort daarbij tot de landen waar de daling het sterkst zichtbaar is.
Naar aanleiding van Jorg zijn wijnreis naar Rueda hebben we twee bijzondere nieuwe wijnen aan ons assortiment toegevoegd. Tijdens zijn bezoek aan Menade ontdekte hij wijnen die echt uitblinken in kwaliteit en karakter. Beide flessen laten prachtig zien wat Noord-Spanje te bieden heeft met een Verdejo en een Godello van hoog niveau. De combinatie van puurheid, expressie en uitstekende prijs kwaliteit maakt ze echt het proeven meer dan waard. Een mooie toevoeging voor iedereen die houdt van frisse, elegante witte wijnen met diepgang.