We hebben een nieuwe mousserende wijn in het assortiment: Veuve Ambal - Crémant de Bourgogne 2018. Lekker fris en een fijne mousse. Veuve Ambal is een familiebedrijf dat ruim 100 jaar geleden is ontstaan in het hart van de Bourgogne. Tegenwoordig is Veuve Ambal de grootste producent van Crémant de Bourgogne.
De druiven van deze top Crémant de Bourgogne groeien op een grond van klei en kalksteen. Dit zorgt voor een fijne mineraliteit en geur in de wijn. De druiven worden met de hand geoogst en daarna meteen geperst. Ze zorgen voor het optimale resultaat door zo langzaam mogelijk te persen. Voor de wijn wordt alleen het eerste sap gebruikt en dit zorgt voor een prachtige wijn van deze bubbel!
Na het persen gaat de wijn het gist proces in. Bij de tweede gisting rijpt de wijn 18 maanden op de eigen gistcellen. Dit zorgt voor smaken als geel fruit, vanille en getoast brood.
Deze zomer waren wij in Chianti en het voelde alsof we de streek opnieuw ontdekten. Wat is het leven daar goed. Glooiende wijngaarden zover je kijkt, kleine dorpjes met de beste trattoria’s en natuurlijk heerlijke wijnen. Meestal rood en gemaakt van de altijd fijne Sangiovese.
Een heel jaar lang hebben we hiernaartoe gewerkt. Na onze zoektocht naar de mogelijkheid om een eigen wijngaard te starten, zijn we in 2025 zelf aan de slag gegaan in Twente. Het werd een avontuur vol uitdagingen, nieuwe ontdekkingen en vooral heel veel plezier. En vanaf vandaag kun je alles volgen op YouTube.
Rebottled geeft wijnflessen een nieuw leven. In plaats van ze weg te gooien veranderen zij gebruikte flessen in stijlvolle glazen, karaffen en woonaccessoires. Het resultaat is een unieke collectie die mooi is om te zien en ook nog eens goed is voor de wereld.