Gisteren hebben wij de Skaap Rosalie binnen gekregen! Deze zeer kleinschalige wijn is afkomstig van Skaap Wines uit Somerset West in Zuid-Afrika. De Skaap Rosalie is gemaakt van Shiraz en heeft 22 maanden op Frans eiken gerijpt.
Rosalie
Wij zijn mede-eigenaar van Skaap Wines in Zuid-Afrika en de dochter van Rutger heet Rosalie. Vandaar deze naam voor deze exclusieve Skaap.
Na onze wijnreis naar het zonnige Alentejo - waar we het bijzondere wijnhuis Esporão hebben bezocht - waren we meteen verkocht. We kregen een mooie rondleiding door de kelders, waar liefde de voor het product en de passie duidelijk voelbaar zijn. Wat vooral indruk maakte, is hoe bewust ze hier werken: volledig biologisch en met veel respect voor natuur en omgeving.
Deze zaterdagmiddag hebben we Nick Siersema van Jordan Wines te gast in onze winkel in Huizen. Nick zal tussen 14:00 en 17:00 uur een zeer interessante greep uit het assortiment van dit Zuid-Afrikaanse wijnhuis laten proeven.
Soms proef je een wijn waarvan je direct denkt: dit klopt gewoon. Dat hadden wij met de wijnen van Bodega Matsu. En dus hebben we direct besloten: deze móeten in het assortiment. Bodega Matsu komt uit het ruige Toro, een wijngebied dat bekend staat om zijn krachtige, geconcentreerde rode wijnen.