HomeActueelTijdelijke Interim WVDM: 'Het is gewoon te hard gegaan'
Tijdelijke Interim WVDM: 'Het is gewoon te hard gegaan'
Nieuws
18 november 2020
Leestijd: 1 min
Wijn van de Week
We hebben voor één week een nieuwe Wijn van de Maand. Dit is dus eigenlijk meer een ‘Wijn van de Week’. Er was ruim voldoende van de Missetti Appassimento ingekocht om tot ver in december vooruit te kunnen. Toch is gebleken dat het niet genoeg was voor deze populaire rode wijn uit Zuid-Italië. ‘Het is gewoon te hard gegaan’, aldus de inkopers van Siersma Wijnadvies.
3Passo
We zijn direct gaan zoeken naar een wijn die dezelfde kwaliteit en smaak heeft als de Missetti. Deze hebben wij gevonden in de 3Passo Rosso. Een rode wijn uit eveneens het zuiden van Italië. Hier hebben ze niets aan het toeval overgelaten om de wijn extra vol van smaak te krijgen. De wijn heeft de naam ‘3Passo’, wat letterlijk betekent: ‘3 stappen’.
Deze stappen zijn:
Het overrijp plukken van de druiven
De wijn ompompen in eigen most (extra schilcontact)
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.