HomeActueelAl drie jaar op rij de Wijn van de Maand
Al drie jaar op rij de Wijn van de Maand
Nieuws
2 mei 2024
Leestijd: 1 min
Strenge criteria
Al ruim 6 jaar verkiezen wij één wijn als Wijn van de Maand. We hanteren verschillende criteria voor de keuze:
De wijn moet passen bij het seizoen.
De wijn moet de beste prijs/kwaliteitverhouding hebben.
Nieuw of oude bekende
Daarnaast vinden we het soms leuk om een compleet nieuwe wijn te introduceren als Maandwijn. Maar ook een oude bekende kan commercieel goed presteren. Deze is al bij een groot publiek bekend en dus een betrouwbare keuze.
We proberen heel vaak natuurlijk te wisselen en niet jaarlijks dezelfde wijn op het hoogste platform van de aanbiedingen te zetten. Vanzelfsprekend heb je de wijnen van Skaap wel regelmatig de titel zien afwisselen, zowel rood, wit als rosé. Maar nog nooit eerder was er een wijn die voor de derde keer als Wijn van de Maand werd uitgeroepen!
Otero
De Otero mag vanaf deze maand deze titel dragen: voor de derde keer Wijn van de Maand. De simpele uitleg is gewoon: Het is een ontzettend goede rosé voor het geld. Er zijn amper schakels tussen de wijnboer en de consument. En de schakels die er zijn, nemen genoegen met een krappe marge! Driedubbel feest dus voor de uiteindelijke consument!
Na onze wijnreis naar het zonnige Alentejo - waar we het bijzondere wijnhuis Esporão hebben bezocht - waren we meteen verkocht. We kregen een mooie rondleiding door de kelders, waar liefde de voor het product en de passie duidelijk voelbaar zijn. Wat vooral indruk maakte, is hoe bewust ze hier werken: volledig biologisch en met veel respect voor natuur en omgeving.
Deze zaterdagmiddag hebben we Nick Siersema van Jordan Wines te gast in onze winkel in Huizen. Nick zal tussen 14:00 en 17:00 uur een zeer interessante greep uit het assortiment van dit Zuid-Afrikaanse wijnhuis laten proeven.
Soms proef je een wijn waarvan je direct denkt: dit klopt gewoon. Dat hadden wij met de wijnen van Bodega Matsu. En dus hebben we direct besloten: deze móeten in het assortiment. Bodega Matsu komt uit het ruige Toro, een wijngebied dat bekend staat om zijn krachtige, geconcentreerde rode wijnen.