De reeks met nieuwe wijnen kent geen einde! We voegen nog 2 nieuwe toppers toe aan ons assortiment. Al jaren is onze meest succesvolle witte wijn de La Villette Chardonnay. Met enig tromgeroffel kondigen we nu ook de Viognier en de Merlot aan van dit commerciële wijnbedrijf.
Deze wijn bestaat uit 100% Viognier druiven uit het Herault deel in het zuiden van de Minervois, een warm wijngebied. In combinatie met de frisse wind die door de wijngaard blaast, heeft hij toch voldoende frisheid. De Viognier-druif staat bekend om zijn bouquet van zacht fruit en bloemen, laag zuurgehalte en kracht. De wijn rijpt een paar maanden in eiken vaten op gist.
De wijngaarden liggen in de regio Nîmes, bij Beziers aan de oostkant van de Aude Vallei. De druivenstokken groeien op bodems met kiezels in het dal en klei en kalksteen bodems op de hellingen. De druivenstokken zijn 10 tot 15 jaar oud en de wijn rijpt 6 tot 9 maanden in eikenhouten vaten. Deze prachtige rode wijn is gemaakt van 100% Merlot druiven.
Sommige wijnen komen en gaan. Andere worden onderdeel van het DNA van je bedrijf. SKAAP Sauvignon Blanc hoort inmiddels echt bij Siersma Wijnadvies. We werken al jaren met deze bijzondere Zuid-Afrikaanse wijn en sinds 2016 zijn we zelfs mede-eigenaar van SKAAP Wines. Misschien zijn we dus een beetje bevooroordeeld.
Champagne kennen we als fris, elegant en relatief licht in alcohol. Meestal staat er zo’n 12% op het etiket. Maar de oogst van 2026 zet de Champagnestreek voor een bijzonder probleem: de druiven zijn zó rijp dat op sommige plekken potentiële alcoholpercentages van 14 en zelfs 15% zijn gemeten. Dat is voor Champagne ongekend hoog.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.