Vanaf het begin van Siersma Wijnadvies in 2006 waren de Chileense wijnen van Heritage onze huiswijnen. De ‘H’ van huiswijn en Huizen (waar onze eerste vestiging zit) staat wellicht daarom extra groot op het etiket. De simpele reden waarom dit onze basiswijnen zijn ‘geweest’ is met één krachtig woord te benoemen: Kwaliteit! Zowel rood als wit zijn gewoon erg goed voor veel te weinig geld!
Natuurlijkproces
Maar de jaren verstreken en de focus van zowel de klant als ons als verkoper vervloog naar andere wijnhuizen en o.a. de Calusari en Tarani kwamen van links en rechts met verkoopcijfers boven de trouwe ouwe Heritage te staan. Iets wat een natuurlijkproces genoemd mag worden in de handel.
Oude liefde
Maar oude liefde roest niet! We maakten onlangs weer deze wijnen open en wisten dat het nog altijd goed zat. Chardonnay en Cabernet-Sauvignon van een kwaliteit en prijs waar zeer veel wijnmakers jaloers op mogen zijn.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.
Hoe vaak wij wel niet de vraag krijgen: ‘Maar wat vind jij zelf nou écht lekker?’ Meestal volgt dan het politiek correcte antwoord: dat hangt van het moment af. En natuurlijk: Champagne kan altijd! Maar stiekem is er nog zo'n wijn die we hier bijna unaniem zouden kunnen roepen. Alleen moeten we daarna meestal wel uitleggen wat Frühburgunder eigenlijk is. Want die druif kent lang niet iedereen.
Deze maand doen we het eens anders. Niet één Wijn van de Maand, maar een setje: rood én wit van dezelfde wijnmaker!
Pagos del Rey is een topproducent uit Spanje en maakt wijnen die over de hele wereld worden verkocht. Maar ze zijn óók verantwoordelijk voor onze premium huiswijn Analivia. En dat is precies waar wij van houden: heel veel wijn voor heel weinig geld!