HomeActueelGeluk bij een ongeluk: ‘Oeps, verkeerd besteld!’
Geluk bij een ongeluk: ‘Oeps, verkeerd besteld!’
Nieuws
6 februari 2026
Arjan Dijkman
Leestijd: 1 min
Jordan Wines
Soms ontstaan de mooiste ontdekkingen per ongeluk. Jordan Wines uit Stellenbosch, Zuid-Afrika, is al jaren een grote favoriet in ons assortiment. Ze maken simpelweg fantastische wijnen. Alleen hebben ze er zóveel, dat we lang niet alles in de winkel kunnen leggen. Tot we laatst per ongeluk een verkeerde soort lieten meekomen. De fles ging open… en wat bleek: dit was misschien wel de lekkerste rode wijn die we in heel januari hebben geproefd.
Cabernet Sauvignon
Het gaat om een 100% Cabernet Sauvignon, afkomstig van wijngaarden met uitzicht op Kaapstad en de Tafelberg. De naam van de wijn verwijst naar het zware werk dat nodig was om de wijngaard aan te planten. De bodem lag vol enorme rotsblokken, waarvan er één zelfs 300 explosies nodig had om klein genoeg te maken. Een lang lont, een lange ‘fuse’, en zo kreeg de wijn zijn naam.
18 Maanden op Frans eiken
De druiven groeien op zonnige hellingen met stenige bodems. Overdag nemen de stenen warmte op, die ze ’s nachts weer afgeven aan de druiven. Zo rijpen ze extra mooi door. Na een zorgvuldige vergisting en een rijping van 18 maanden op Frans eiken ontstaat een klassieke, krachtige Cabernet Sauvignon met aroma’s van bramen, cassis en een vleugje vanille. Rijp, elegant en indrukwekkend van structuur.
De komende weken hebben we weer een aantal mooie wijnactiviteiten voor je gepland. Van exclusieve masterclasses tot bijzondere proeverijen. Dit staat er op de agenda:
Donderdag 26 maart: Masterclass Francis Ford Coppola (Huizen)
Ieder jaar stelt het Italiaanse lifestylemagazine The Gentleman Magazine: Italia een Top 100 samen van de beste rode wijnen van het land. Geen willekeurige lijst, maar een zogenaamde ‘superclassifica’, gebaseerd op de scores van de vijf belangrijkste wijnbijbels van Italië.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.