A.s. dinsdag is het 5 mei: Bevrijdingsdag! 75 Jaar geleden werd Nederland bevrijd. En traditiegetrouw is om de 5 jaar dit een officiële feestdag. Zo ook deze editie van 2020. Dat betekent simpelweg dat wij men onze winkels gesloten zijn. Natuurlijk is de webwinkel wel gewoon open.
Wat gaat u drinken op Bevrijdingsdag?
Bij zo een feestelijke gelegenheid hoort natuurlijk een glas Champagne. Champagne werd er ook gedronken op het stadhuis tijdens de bevrijding van Amsterdam. Wij schreven daar jaren geleden al eens een mooie Wijnadvies Blog over.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.