Dit worden andere Paasdagen dan ooit te voren. Op advies van het RIVM komen we niet met te grote groepen bij elkaar. Maar toch willen we natuurlijk wel blijven genieten. En dat kan dit weekend extra goed omdat het prachtig weer gaat worden. Maak uw eigen Paasfeest compleet met extra mooie wijnen.
Wij hebben een top 5 geselecteerd voor Pasen 2020!
Avondale – Cyclus
De wijnen van Avondale Wines zijn de nieuwste ontdekking van ons. Dit zeer bijzondere biologisch wijnbedrijf maakt wijnen van ‘another level’. Deze Cyclus is een combi van Chardonnay, Rousanne, Chenin Blanc en Sémillion. Een wijn met wel 1000 laagjes. Elke slok proef je iets nieuws.
Al jaren zijn wij groot fan van Skaap Wines. En sinds 2016 zelfs mede-eigenaar van dit kleine wijndomein op de Schapenberg in Sumerset West. De Vonkelwyn (MCC) wordt gemaakt van aangekochte Pinot Noir en Chardonnay, exact dezelfde druivenrassen als men gebruikt in de Champagne. De wijn heeft veel diepgang en lengte en is de perfecte starter voor 1e (of 2e) Paasdag.
De Wijn van de Maand april 2020 staat ook in onze Top 5 voor Pasen van dit jaar. Een nieuwe variant, want de rode wijn van The Guv’Nor hebben we al jaren en staat zelfs genoteerd in de Top 5 allertijden. Deze witte Spaanse wijn wordt gemaakt van Sauvignon, Chardonnay en Verdejo. En elk van deze drie druivenrassen voegt iets toe aan de zeer plezierige smaak. Echt een wijn die u geproefd moet hebben.
Nieuw in ons assortiment is Bogle. Een wereldwijd succes uit Californië. Vanaf dag één dat wij deze wijn in de winkel (en online) verkopen krijgen wij mailtjes en Appjes dat men deze wijn heel erg lekker vindt. De Chardonnay heeft goed lang op hout gerijpt en is boterig. Gelukkig zit er genoeg frisheid bij om de wijn levendig te houden.
Door de klimaatveranderingen merk je steeds meer dat het wijngebied Rheinhessen écht het ‘Rising Star’-gebied uit Europa is. Hier staat Johann Geil aan het roer van dit oude familiebedrijf. De Weissburgunder kennen we in Frankrijk als Pinot Blanc. Echt een geniale samenzang met asperges dus.
Veel wijnliefhebbers besteden veel tijd aan het kiezen van de juiste fles. Een mooi wijnhuis, een interessante druif, een goed jaartal. Maar opmerkelijk genoeg staat het glas waarin we die wijn vervolgens schenken vaak minder in de spotlight. Terwijl dat glas misschien wel het verschil maakt tussen best lekker en wow, hier gebeurt iets.
Griekenland is misschien niet het eerste land waar je aan denkt bij wijn, maar dat zou het wél moeten zijn. Want terwijl de wereld vooral kijkt naar Frankrijk, Italië en Spanje, maakt Griekenland stilletjes een indrukwekkende inhaalslag. Het land heeft alles wat een wijnliefhebber zich kan wensen: zon, zee, bergachtig terroir én een wijncultuur die ouder is dan die van welk ander Europees land dan ook.
Als er één wijn is die de tand des tijds moeiteloos heeft doorstaan, dan is het de Elios – dé Negroamaro uit de hak van de laars. Vanaf de start van Siersma Wijnadvies in 2006 had deze Zuid-Italiaan direct een basisplaats in het team.