HomeActueelWegens succes verlengd: de Wijn van de Maand!
Wegens succes verlengd: de Wijn van de Maand!
Nieuws
31 juli 2025
Jorg Timmerman
Leestijd: 2 min
Unicum!
De maand juli stond volledig in het teken van de Sauvignon/Semillon-blend van Kaiken Wines uit Argentinië. Na het proeven van deze wijn was ons team er unaniem over eens: dit werd dé Wijn van de Maand juli. Omdat deze prachtige zomerwijn zo enorm in de smaak is gevallen, hebben we besloten de aanbieding door te trekken. De Kaiken Sauvignon/Semillon is daarom ook in augustus opnieuw uitgeroepen tot Wijn van de Maand!
Dat is uniek, want nog nooit eerder kreeg een wijn twee maanden op rij deze eretitel!
De Kaiken is een heerlijke, frisse zomerwijn, gemaakt van Sauvignon Blanc (voor de levendige frisheid) en de wat minder bekende Semillon-druif (die zorgt voor prachtig zomers fruit).
De hele maand augustus is deze wijn nog bij ons verkrijgbaar voor slechts €8,99!
Waarom niet?
Doordat wij de Kaiken doortrekken als wijn van de maand, konden de andere aanbiedingen eigenlijk niet achterblijven. Na stevig overleg hebben wij daarom besloten om ook de overige aanbiedingen in augustus door te trekken, zolang de voorraad strekt.
Dit betekent dat de populaire Analivia Verdejo Selección en Feudo Arancio 'Dalila' ook in augustus nog mooi geprijsd zijn.
Deze wijnen liepen als een tierelier in juli, wat opnieuw bevestigt dat zowel de fruitige Verdejo als de houtgerijpte stijlen nog altijd ontzettend populair zijn.
Extra
Toch konden we het niet laten om in augustus nog een paar nieuwe aanbiedingen te introduceren. Daarom hebben we ervoor gekozen om onder andere de Viura/Chardonnay-blend van Rio Lindo en de fruitige Rioja van Bodegas Aradon in de aanbieding te doen.
Ook in het hogere segment hebben we een mooie actie: de Vermentino van het gerenommeerde wijnhuis Antinori, genaamd Guado al Tasso, is deze maand extra scherp geprijsd.
Voor zowel vakantiegangers als thuisblijvers is er dus genoeg lekkers om naar uit te kijken!
Sommige wijnen komen en gaan. Andere worden onderdeel van het DNA van je bedrijf. SKAAP Sauvignon Blanc hoort inmiddels echt bij Siersma Wijnadvies. We werken al jaren met deze bijzondere Zuid-Afrikaanse wijn en sinds 2016 zijn we zelfs mede-eigenaar van SKAAP Wines. Misschien zijn we dus een beetje bevooroordeeld.
Champagne kennen we als fris, elegant en relatief licht in alcohol. Meestal staat er zo’n 12% op het etiket. Maar de oogst van 2026 zet de Champagnestreek voor een bijzonder probleem: de druiven zijn zó rijp dat op sommige plekken potentiële alcoholpercentages van 14 en zelfs 15% zijn gemeten. Dat is voor Champagne ongekend hoog.
Chardonnay blijft ongelofelijk populair. Dat merken we iedere dag in onze winkels in Huizen en Baarn, maar ook via de webwinkel. La Villette, Reveur en Bertholets zijn de echte hardlopers!
Maar deze maand hebben we een Chardonnay die eigenlijk van een ander niveau is onder het tientje weten te trekken. Een oude bekende: Bergsig Chardonnay. Een heerlijke Zuid-Afrikaanse Chardonnay: vol, boterig en lekker rijk van smaak.