Als de zomer langzaam op zijn einde loopt begint de keuzestress bij sommige mensen alweer toe te slaan: ‘Wat moeten we eten met kerst?’. Wijnhandelaren bekijken het vaak andersom en denken in de lente al na over wat er in het glas moeten komen met kerst.
Daarom willen we een beetje helpen met deze moeilijke beslissing en hebben drie prachtige viergangen menu’s met mooie bijpassende wijnen voor je samengesteld. Deze week presenteren wij het eerste menu.
Kerstmenu 1
Je start met een heerlijke salade met kort gegrilde coquilles.
Als tussengerecht komt er een pompoen-wortelsoep op tafel. Lekker en gezond!
Piece de résistance is een lamsrack die mooi rosé is bereid.
En als dessert komen er heerlijke appelroosjes op tafel.
Per gerecht kan je op onze Wijn/ Spijs-pagina bekijken hoe de bereiding gaat en ook welke wijnen wij adviseren. Volgende week presenteren wij onze tweede kerstmenu met bijpassende wijnen.
Deze zomer waren wij in Chianti en het voelde alsof we de streek opnieuw ontdekten. Wat is het leven daar goed. Glooiende wijngaarden zover je kijkt, kleine dorpjes met de beste trattoria’s en natuurlijk heerlijke wijnen. Meestal rood en gemaakt van de altijd fijne Sangiovese.
Een heel jaar lang hebben we hiernaartoe gewerkt. Na onze zoektocht naar de mogelijkheid om een eigen wijngaard te starten, zijn we in 2025 zelf aan de slag gegaan in Twente. Het werd een avontuur vol uitdagingen, nieuwe ontdekkingen en vooral heel veel plezier. En vanaf vandaag kun je alles volgen op YouTube.
Rebottled geeft wijnflessen een nieuw leven. In plaats van ze weg te gooien veranderen zij gebruikte flessen in stijlvolle glazen, karaffen en woonaccessoires. Het resultaat is een unieke collectie die mooi is om te zien en ook nog eens goed is voor de wereld.