We denderen lekker door van de ene naar de andere themamaand! Het is mei en we zijn aangekomen in het super mooie Zuid-Afrika. Alles zal in deze 5e maand van 2022 in het teken staan van dit land en zijn prachtige wijnen.
Skaap Wines
Iets wat dan natuurlijk niet kan ontbreken is een dikke actie met de wijnen van Skaap Wines. Helaas kunnen wij niet alle wijnen verkopen met korting. Simpelweg omdat er inmiddels een tekort van bepaalde soorten lijkt te ontstaan. Maar als Wijn van de Maand hebben we wel écht een heerlijke van Skaap kunnen reserveren. De Skaap Okuphinki koop je nu goedkoper dan ooit.
Helemaal nieuw in ons assortiment zijn de wijnen van Kathy en Gery Jordan uit Stellenbosch. Hier waren we twee jaar geleden op bezoek tijdens een werkbezoek. Door de compleet andere stijl én andere variaties druivenrassen is dit wijnhuis een enorme aanvulling voor Siersma Wijnadvies.
Een herkenbare factor in ons assortiment zijn de wijnen van False Bay die gemaakt worden onder de verantwoordelijkheid van Waterkloof. De serie False Bay is oprecht ‘de beste prijs/ kwaliteit te vinden op het zuidelijkhalfrond onder de tien euro’.
Achter de schermen hebben we de afgelopen maanden in alle stilte gewerkt aan een zorgvuldig geselecteerd assortiment speciaalbieren. Waarom? Omdat we zelf merken dat we naast wijn ook ontzettend kunnen genieten van een goed glas bier. Speciaalbier is bovendien verrassend gastronomisch. Wanneer je bier dezelfde aandacht geeft als een mooie wijn, ontdek je hoeveel smaak, karakter en verfijning er in kan zitten. En laten we eerlijk zijn: iets wat met liefde is gemaakt, smaakt altijd beter.
Begin deze week waren we met het hele team van Siersma Wijnadvies op wijnreis naar Portugal. Dat had eigenlijk twee redenen. We wilden ons nog verder verdiepen in Portugese wijnen én we vieren dit jaar een bijzonder jubileum: 20 jaar Siersma Wijnadvies. En dat mocht natuurlijk best een beetje gevierd worden.
Goed nieuws uit de wereld van de insecten. Een piepkleine Aziatische sluipwesp heeft zich spontaan in Nederland gevestigd en dat kan een onverwachte bondgenoot worden voor de Nederlandse wijnbouw. De wesp blijkt namelijk een natuurlijke vijand van de beruchte Suzuki-fruitvlieg, een insect dat ook in wijngaarden flinke schade kan aanrichten.