Als de zomer langzaam op zijn einde loopt begint de keuzestress bij sommige mensen alweer toe te slaan: ‘Wat moeten we eten met kerst?’. Wijnhandelaren bekijken het vaak andersom en denken in de lente al na over wat er in het glas moeten komen met kerst.
Daarom willen we een beetje helpen met deze moeilijke beslissing en hebben drie prachtige viergangen menu’s met mooie bijpassende wijnen voor je samengesteld. Deze week presenteren wij het eerste menu.
Kerstmenu 1
Je start met een heerlijke salade met kort gegrilde coquilles.
Als tussengerecht komt er een pompoen-wortelsoep op tafel. Lekker en gezond!
Piece de résistance is een lamsrack die mooi rosé is bereid.
En als dessert komen er heerlijke appelroosjes op tafel.
Per gerecht kan je op onze Wijn/ Spijs-pagina bekijken hoe de bereiding gaat en ook welke wijnen wij adviseren. Volgende week presenteren wij onze tweede kerstmenu met bijpassende wijnen.
Dit is aflevering 2 van het seizoen waarin wij werken aan onze eigen wijn. In deze aflevering staan we helemaal aan het begin van het leven van een wijnrank. We rijden naar Duitsland om jonge wijnstokken op te halen en zetten ze daarna eigenhandig in de grond op de akker in Twente.
De langverwachte zeer succesvolle jaargang 2019 van de exclusieve Skaap Nathan is zojuist vrijgegeven. Een wijn die zowel in stijl, uitstraling en verkoopmethode mag wedijveren met wijnen uit Pauillac. En een wijn die nu direct op dronk is en daarom ideaal kan begeleiden bij mooie diners de komende weken.
Je kent het wel... het is december en daardoor gaat menig wijnhartje nét iets sneller kloppen dan in de andere maanden. Op het moment dat de klok bij mij december slaat, krijg ik gelijk zin om bijzondere wijnen te proeven. Sinterklaas, kerst en oud & nieuw zijn allemaal gelegenheden waarbij ieder net wat meer uitgeeft aan een glas wijn om zichzelf én familie en vrienden eens lekker te verwennen.